Lättskött hus på trevligt läge. Med två sovrum, kaklat badrum och öppen planlösning på nedervåning och stort ett sovrum samt TV-rum på övervåningen så är det ett perfekt boende för den mindre familjen.
Besiktningsprotokoll delas ut på visning.
Lättskött hus på trevligt läge. Med två sovrum, kaklat badrum och öppen planlösning på nedervåning och stort ett sovrum samt TV-rum på övervåningen så är det ett perfekt boende för den mindre familjen.
Besiktningsprotokoll delas ut på visning.
Ansvarig mäklare
Patrik Frimodig
Reg. Fastighetsmäklare
0735-18 82 90
Skicka e-post ››
Läs mer om mig
Jag hjälper dig med en kostnadsfri värdering. Skriv till mig nedan.
Skattagårdsvägen 7
HALL
Golv av vitoljad och lackad furu som är genomgående i hall, allrum och kök. Bröstpanel och tapetserade väggar samt furutak.
DUSCH
Klinker på golv och kakel på väggarna. WC, duschkabin, handfat med underskåp samt vädringsfönster.
SOVRUM
Laminatgolv, vitmålad väv på väggarna och fönster.
SOVRUM
Laminatgolv, vitmålad väv på väggarna och fönster.
ALLRUM/KÖK
Stort och trevligt rum som rymmer stor matplats i den öppna planlösningen mot köket. Fönster mot trädgården och en öppen trappa mot övervåningen.
Köket från Epoq är stort och rymmer mycket förvaring. Det matchas av ett sandfärgat väggkakel och bänkskiva i laminat. Kyl och frysskåp i fullhöjd, induktionshäll samt fläkt och ugn/mikro i arbetshöjd.
KÄLLARE
Från hallen når man en mindre källare som rymmer tvättstuga samt lite förvaring.
Här finns TM,TT samt VVB.
ÖVRE ALLRUM/TV-RUM
Laminatgolv, vitmålad väv på väggarna, fönster mot trädgård samt ett förråd.
SOVRUM
Master bedroom med öppet i knock, träparkett, bröstpanel och fönster. Sidovindarna rymmer förvaring.
Summa kr/år: 40 521kr, utöver detta tillkommer en kostnad för fastighetsavgift/skatt 7 470 kr (47 991 kr)
Kommentar: Uppvärmningskostnad inkluderar kostnad för elnät + hushållsström.
Getinge är ett samhälle med ca 2 000 invånare som ligger mellan Halmstad och Falkenberg, i Suseåns dalgång. Här bor man med närhet till E6 och med bra bussförbindelser i blandad bebyggelse. Getinge är ett levande samhälle och här finns bland annat en populär tempererad utomhusbassäng med fritt inträde, en kyrka varav den äldsta delen uppfördes på 1100-talet, flertalet förskolor, grundskola med bibliotek, vårdcentral, apotek, äldreboende, bank, livsmedelsbutik, pizzeria, frisör, bensinstation, bilverkstad och mycket mer. Orten har ett rikt föreningsliv och erbjuder ett stort utbud av fritidsaktiviteter. Här har man möjligheten att prova på fotboll, tennis, gymnastik, bowling, boule mm. I anslutning till Hembygdsgården där Hembygdsföreningen har sitt säte, finns en lekplats med möjlighet att grilla. Getinge Group som är världsledande tillverkare av medicinteknisk utrustning har en produktionsenhet på orten. Om man önskar närproducerat finns möjligheten att besöka Mostorps Herrgård endast några kilometer bort. Här säljer man kött efter tycke, smak, säsong, från egen uppfödning och gårdens slakteri.
Förskolor:
Haspungens förskola, lärkans förskola, Noaks Arks förskola.
Skolor:
Getingeskolan, F-9.